Wody pod presją | Rekrutacja
1
single,single-post,postid-1,single-format-standard,tribe-bar-is-disabled,ajax_fade,page_not_loaded

Rekrutacja

Autor: B0st0n w Aktualności

Rekrutacja na pierwszą edycję kursu została zakończona.  O dalszych etapach rekrutacji na tą edycję kursu będziemy informować zapisane osoby drogą emailową.

 

Poniżej parę przydatnych informacji na temat Kursu.

Cel

wykształcenie specjalistów w zakresie ochrony wód powierzchniowych potrafiących szacować wpływ obiektów gospodarki komunalnej (np. oczyszczalni ścieków) na jakość wód powierzchniowych

Zakres

…od pomiarów do modeli… stawiamy na praktyczne umiejętności: zajęcia w terenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu pomiarowego oraz zastosowanie modeli komputerowych do symulacji potencjalnych zagrożeń środowiska wodnego

 • Zajęcia teoretyczne
  Tylko tyle ile jest potrzebne. Dowiesz się o procesach kształtujących jakość wód, transporcie i mieszaniu zanieczyszczeń, wpływie obiektów gospodarki komunalnej na środowisko wodne, o monitoringu wód powierzchniowych.
 • Zajęcia terenowe
  Wykonasz własnoręcznie pomiary wybranych wskaźników chemicznych automatycznymi sondami, dokonasz pomiaru przepływu wody w ciekach, batymetrii i kształtu koryta rzecznego.
 • Zajęcia laboratoryjne
  Niektórych parametrów nie da się zmierzyć w terenie. Wybrane wskaźniki oznaczysz w laboratorium bazując na próbkach wody pobranych w terenie.
 • Zajęcia komputerowe
  Same pomiary to dopiero początek analizy. Do ich interpretacji posłużą modele przepływu wody i transportu zanieczyszczeń. Z pomocą prowadzącego zbudujesz model na podstawie parametrów pomierzonych na zajęciach terenowych i laboratoryjnych.

 

18 kwi 2015