Wody pod presją | 2 edycja Kursu – zakończenie rekrutacji
1453
single,single-post,postid-1453,single-format-standard,tribe-bar-is-disabled,ajax_fade,page_not_loaded

2 edycja Kursu – zakończenie rekrutacji

IMG_6457_male

2 edycja Kursu – zakończenie rekrutacji

Autor: Maria w Aktualności

Rekrutacja na drugą edycję kursu została zakończona 20.01.2016 r.

Poniżej parę przydatnych informacji na temat Kursu.

Cel

wykształcenie specjalistów w zakresie ochrony wód powierzchniowych potrafiących szacować wpływ obiektów gospodarki komunalnej (np. oczyszczalni ścieków) na jakość wód powierzchniowych

Zakres

…od pomiarów do modeli… stawiamy na praktyczne umiejętności: zajęcia w terenie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu pomiarowego oraz zastosowanie modeli komputerowych do symulacji potencjalnych zagrożeń środowiska wodnego

Zajęcia teoretyczne
Tylko tyle ile jest potrzebne. Dowiesz się o procesach kształtujących jakość wód, transporcie i mieszaniu zanieczyszczeń, wpływie obiektów gospodarki komunalnej na środowisko wodne, o monitoringu wód powierzchniowych.
Zajęcia terenowe
Wykonasz własnoręcznie pomiary wybranych wskaźników chemicznych automatycznymi sondami, dokonasz pomiaru przepływu wody w ciekach, batymetrii i kształtu koryta rzecznego.
Zajęcia laboratoryjne
Niektórych parametrów nie da się zmierzyć w terenie. Wybrane wskaźniki oznaczysz w laboratorium bazując na próbkach wody pobranych w terenie.
Zajęcia komputerowe
Same pomiary to dopiero początek analizy. Do ich interpretacji posłużą modele przepływu wody i transportu zanieczyszczeń. Z pomocą prowadzącego zbudujesz model na podstawie parametrów pomierzonych na zajęciach terenowych i laboratoryjnych.

04 lis 2015